porada prawna

Koszt porady prawnej – taniej przez internet

W dzisiejszych czasach osoby w Polsce coraz częściej zaczynają korzystać z porad prawnych. Jest to z pewnością dobre zjawisko, ponieważ świadczy o ciągle rosnącej świadomości prawnej Polaków, którzy chcą walczyć o swoje i nie poddają się łatwo systemowi. Jednak jest też druga strona medalu – prawo w Polsce stale się zmienia poprzez ciągłe nowelizowanie ustaw oraz innych aktów prawnych. Tylko doświadczona osoba jest w stanie podążać za ciągłymi zmianami prawnymi w kraju, jednocześnie je rozumiejąc. Dlatego jeżeli zależy nam na wygranej sprawie sądowej należy skorzystać z usług renomowanego prawnika. Porady prawne są możliwe podczas wizyty w kancelarii prawnej, ale również online, co umożliwia uzyskanie wsparcia nie wychodząc z domu.

Porada prawna online – na czym polega?

Rozwój internetu przyczynił się do tego, że wiele usług zostało przeniesionych do wirtualnej rzeczywistości. Podobnie jest z poradami prawnymi – możemy skorzystać z pomocy prawnika online. Dla wielu osób jest to udogodnienie, które znacząco wpływa na komfort korzystania z usługi. Prognozuje się, że usługi online będą stale stawały się coraz bardziej popularne. Aby skorzystać z pomocy prawnika za pośrednictwem internetu należy wykonać telefon w celu umówienia się na wizytę online. Coraz częściej można również ustalić spotkanie przy pomocy aplikacji, czy SMS. Następnie trzeba się dowiedzieć, jakiej platformy prawnik używa do porozumiewania się online. Można również wysłać zapytanie prawne do adwokata lub zlecić stworzenie pisma poprzez e-mail. Dotyczy to jednak tylko mało szczegółowych i nieskomplikowanych spraw.

Koszt porady prawnej – ile wynosi?

Koszt porady prawnej online praktycznie nie różni się od tych w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Dla prawników nie ma różnicy, czy spotkają się osobiście, czy za pośrednictwem internetu. W obu przypadkach cenią sobie swoją pracę i wysiłek, jaki włożyli w całą drogę edukacji oraz szkolenia się. Jednak sam fakt, że nie musimy przemieszczać się do biura prawnika obniża koszty i pozwala zaoszczędzić czas. Nie warto korzystać z tanich usług u słabych specjalistów, ponieważ może to nam tylko zaszkodzić. Koszt porady prawnej waha się od 100 do 200 zł. Wszystko zależy od miasta, czy sprawy, z którą się wybieramy do prawnika. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że cena będzie wyższa niż w wymienionych widełkach cenowych, ponieważ prawnicy indywidualnie wyceniają swoją pracę. Nie da się więc jednoznacznie określić ile kosztuje porada prawna. Prawo to niezwykle skomplikowana dziedzina, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z pomocy doświadczonych prawników – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.